autocadprojekt.pl

wyposazenie jezdzca konnego

wyposazenie jezdzca konnego

Rzymu Przepiękna włoska 16th Century Villa D’Este

Ten idylliczny ogród włoski 16-ta wieku; Villa d’Este jest teraz UNESCO. Dzięki imponującej gamy fontanny, nimfy, groty, sztukach wody i muzyki, stanowi ona znacznie kopiowane modelu europejskich ogrodów w manierystycznym i barokowym. Aby uczynić Państwa pobyt w Rzymie jeszcze bardziej fantastyczne, należy odwiedzić Villa d’Este, jednego z dwóch willi zapiera dech w piersiach w Tivoli.jobhouse – agencje pracy warszawa apartamenty Rzym i hotele są bogate w Rzymie i trzeba tylko złapać pociąg z Roma-Pescara Line, Stazione Tivoli.

Historia willi jest długa, począwszy kardynał Hipolit II d’Este (1509-1572), który został gubernatorem Tivoli i przejął pałac gubernatora, który znajduje się w dawnym klasztorze benedyktynów, który zapytał Pirro Ligorio przebudować do swojego gustu. Główny malarz ambitnego wewnętrznej dekoracji był Livio Agresti od Forl i to był ten, który stworzył bogato freskami sale recepcyjne. Od 1550 roku aż do śmierci w 1572 roku, kiedy willę na ukończeniu, kardynał d’Este stworzył pałacowy ustawienie wokół willi zaprojektowanej zaimponować swoim gościom. Otoczony przepięknym ogrodem w późnorenesansowy stylu manierystycznym, ogród w pełni wykorzystali stoku dramatycznej, ale wymaga innowacji w doprowadzeniu wystarczającego zaopatrzenia w wodę, który był zatrudniony w kaskadach, zbiorników wodnych, rynien i baseny, bicze wodne i fontanny , Giochi d’acqua. Aby utworzyć dużą przestrzeń dla ogrodów cały obszar miasta musiały zostać zniszczone, wielu mieszkańców zmuszona sprzedać lub zmierzyć wywłaszczenia.

Sam dom jest wspaniały, centralny główne wejście prowadzi do Appartamento Vecchio, „Stare Mieszkanie” Made for Ippolito d’Este, z jego sklepienie freskami w scenach przez Livio Agresti i jego uczniów, koncentrujące się na wielkiej Sali, z jego spektakularny widok wzdłuż głównej osi ogrodach, które odpadają z serii tarasów. Po lewej i prawej stronie są apartamenty w pokojach, że na lewej stronie zawierającej bibliotekę kardynała Ippolito użytkownika oraz jego sypialnię z kaplicy poza nią oraz prywatnych schodach do dolnego mieszkania, Appartamento Nobile, co daje bezpośrednio na Pirro Ligorio Gran loggię.

Istnieje tak wiele fontanny w ogrodach, że dźwięki wody odbijają się w każdym rogu i to było to, że zainspirował romantyczny kompozytor Franz Liszt napisać pakiet fortepianowy zatytułowany „fontanny w Villa d’Este.” Ogrody są otwarcia w okresie letnim, ale będzie trudno, aby zobaczyć je w dowolnej innej porze roku. Mieszkając w centrum tętniącego transport gdynia życiem Rzymu, komfortowe zakwaterowanie w Rzymie jest doskonałym sposobem, aby cieszyć się pobyt w Rzymie i można być w Villa d’Este na otwarciu w 8.30, jeśli jesteś szybki! Ogrody zamknąć jedną godzinę przed zachodem słońca.

Artykuł dzięki: